Home / Blog / UBMTS : УБМТС-Улсын биологийн 24-р олимпиад амжилттай болж өнгөрлөө

Монгол-Туркийн хамтарсан сургуулиудын 20 жилийн ойн нэрэмжит Улсын Биологийн 24-р олимпиад амжилттай болж өнгөрлөө.

Энэхүү олимпиадад аймаг, нийслэлийн олимпиадаас шалгарсан сурагчид оролцсноос

1-р байранд Оюуны Ирээдүй сургуулийн сурагч Г.Хастулга 98,5 оноогоор,

2-р байранд Дорнод аймгийн 6-р сургуулийн сурагч Ж. Тэмүүлэн 83,5 оноо, Эрдэнэт хотын 8-р сургуулийн сурагч Б.Азбаяр 74,2 оноогоор,

3-р байранд  Эрдмийн далай сургуулийн сурагч Б.Дэжид 70 оноо, Увс аймгийн 1-р сургуулийн сурагч Ч.Номуун 68,5 оноо, Орчлон сургуулийн сурагч М.Энхжин 68,5 оноогоор тус тус шалгарлаа.

Олимпиадад оролцсон нийт сурагчиддаа амжилт хүсье.

БИОЛОГИЙН УЛСЫН 24 ДҮГЭЭР ОЛИМПИАДЫН 3-ЫН ДАВААНЫ ДҮНГИЙН ЖАГСААЛТ
2014 оны 05 дугаар сарын 10-ны өдөр
Овог Нэр Аймаг, Сургууль Шифр онол дадлага Нийт оноо Байр
1 2 3
1 Гантулга Хастулга Оюуны Ирээдүй 84 53 14 18 14 98.5 I
2 Жамсран Тэмүүлэн Дорнод, 6-р сургууль 48 44.5 8 15 16 83.5 II
3 Балданшарав Азбаяр Эрдэнэт, 8-р сургууль 18 41 10 14 9.7 74.2 II
4 Батгэрэл Дэжид Дундговь, Эрдмийн далай 20 31.5 16 11 12 70 III
5 Чанарав Номуун Увс, 1-р сургууль 87 28.5 16 12 12 68.5 III
6 Мөнхбат Энхжин Орчлон 19 31.5 12 13 12 68.5 III
7 Билэгт Мажаачамаа Ирээдүй ц 16 38.5 16 9 4 67.5
8 Сүхээ Сарангоо Говь-Алтай 49 35.5 10 8 14 67.5
9 Хүрэлбаатар Лувсанбат 67 52 26 14 11 16 67
10 Баярбат Номунбаясгалант Шинэ Монгол 81 32.5 10 12 12 66
11 Эрдэнэбат Сэргэлэнбаатар Төв, Эрдэнэ 82 45 8 7.5 4 64.5
12 Отгонбаатар Анужин Сэлэнгэ, 2-р сургууль 83 35 6 13 10 64
13 Эрдэнэцогт Шинэцэцэг 14 45 31.5 8 9 14 62.5
14 Түмэнцогт Хулан Хэнтий, Биндэр 21 35.5 4 10 11 60.5
15 Отгонтөгс Даваажаргал БУЦ 85 33.5 2 11 14 60.5
16 Тайванбаатар Ариунтунгалаг Завхан, Тэс 88 35 12 4.5 8 59.5
17 Ширмэнхоовон Сарнай 44 22 31 10 10 6 57
18 Мөнх-Өлзий Мөнхлхагва Монген 51 34 8 9 4 55
19 Лувсанпүрэв Билгүүнням Шавь 53 36.5 6 11 0 53.5
20 Энхбаяр Бадмаараг Мон-Турк 46 29.5 14 6 2 51.5
21 Бямбаа Сарангэрэл Өвөрхангай, МГСС 23 30.5 2 10 6.5 49
22 Долгоржав Түвшин Шинэ Монгол 17 20 14 11 0 45
23 Өнөржаргал Номин-Эрдэнэ 71 50 28 4 3.5 9 44.5
24 Цолмонбаатар Галбадрах Шавь 86 25 10 7.5 2 44.5
25 Энхзул Түвшинзаяа Мон-Турк 47 27 8 6 0 41
26 Сансар Оюунлаг 36 36
27 Бодула 93 25 25
Улсын Олимпиадыг зохион байгуулах комисс

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright © 2014   |   Top